Współdziałanie w zakresie inicjowania, realizacji oraz promowania działań na rzecz poprawy warunków pracy, przestrzegania prawa pracy oraz zwiększenia poziomu bezpieczeństwa i świadomości wśród pracodawców i pracowników - to cel podpisanego 19 czerwca 2026 r. porozumienia o współpracy pomiędzy Organizacją Pracodawców Ziemi Lubuskiej a Okręgowym Inspektoratem Pracy w Zielonej Górze.
Zawarte porozumienie określa ramy współpracy w kluczowych dla obu Stron obszarach. Sygnatariusze porozumienia zobowiązali się do wspólnych działań polegających w szczególności na: organizacji wydarzeń z zakresu prawa pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy, legalności zatrudnienia, wspierania działań edukacyjnych i informacyjnych skierowanych do pracodawców i pracowników, współtworzenia inicjatyw i projektów mających na celu podnoszenie świadomości prawnej i bezpieczeństwa w środowisku pracy.
Dokument podpisali: Jerzy Łaboński, Okręgowy Inspektor Pracy w Zielonej Górze i Piotr Gawara Przewodniczący OPZL.
W spotkaniu w siedzibie Okręgu uczestniczyły również Agnieszka Krzemińska, Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy i Katarzyna Świtalska, Wiceprzewodnicząca OPZL.
Podczas spotkania zapowiedziano utworzenie harmonogramu wspólnych działań, które zostaną podjęte jeszcze w roku bieżącym.