• RSS
  • Wersja tekstowa
17.12.2020 Artykuł archiwalny

Wręczenie nagród w konkursie "Najaktywniejszy społeczny inspektor pracy"

16 grudnia 2020 r. wręczono statuetki i dyplomy laureatom konkursu Państwowej Inspekcji Pracy na najaktywniejszego społecznego inspektora pracy.

Celem konkursu jest promowanie działalności społecznych inspektorów pracy, którzy realizując swoje ustawowe zadania, skutecznie wpływają na poprawę stanu bezpieczeństwa pracy w zakładach i ochronę uprawnień pracowniczych. Mogą w nim uczestniczyć zakładowi, oddziałowi i grupowi społeczni inspektorzy pracy, zgłoszeni przez organizacje związkowe. Od 2019 roku konkurs przebiega w dwóch etapach: wojewódzkim i krajowym.

W 2020 r. laureatami na szczeblu Okręgu zostali:

  • I miejsce: Rafał Wnuk, społeczny inspektor pracy w ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.;
  • II miejsce: Henryk Piotr Zborowski, społeczny inspektor pracy w PKP CARGOTABOR Sp. z  o.o., Zakład Napraw Taboru w Czerwieńsku;
  • III miejsce: Magdalena Machinowska, społeczny inspektor pracy w ELEKTROCIEPŁOWNIA „ZIELONA GÓRA”  S.A.

Ponadto Komisja wyróżniła:

  • Rafała Jaworskiego, społecznego inspektora pracy w Urzędzie Miasta Zielona Góra.

Zgodnie z regulaminem konkursu, zwycięzców etapu wojewódzkiego zgłoszono do udziału w etapie krajowym.

Na wniosek Kapituły konkursu, Główny Inspektor Pracy przyznał nagrodę główną Magdalenie Machinowskiej, natomiast Henryk Piotr Zborowski otrzymał wyróżnienie.

W tym roku, ze względu na trudną sytuację epidemiczną w kraju i ograniczenia z tym związane, odwołano uroczyste podsumowanie w Okręgu oraz galę finałową konkursów na Zamku Królewskim w Warszawie. Uhonorowanie laureatów odbyło się w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Zielonej Górze. W imieniu Andrzeja Kwalińskiego, Głównego Inspektora Pracy nagrodę główną i wyróżnienie przekazał Jerzy Łaboński, szef zielonogórskiego Inspektoratu.  W trakcie spotkania wyświetlono nagranie wideo z gratulacjami Głównego Inspektora Pracy. Zwycięstwa i udziału w konkursie gratulowali również Monika Bocian, przewodnicząca Rady OPZZ Województwa Lubuskiego i Bogusław Motowidełko, przewodniczący ZR NSZZ „Solidarność” w Zielonej Górze, członek Rady Ochrony Pracy.

Laureatom i uczestnikom konkursu życzymy dalszych sukcesów.GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Wypadki