• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

16.11.2022

Laury dla lubuskich pracodawców i społecznych inspektorów pracy

15 listopada 2022 r., podczas uroczystej gali w zielonogórskiej „Palmiarni” podsumowano wybrane projekty prewencyjno-promocyjne, realizowane w bieżącym roku przez Okręgowy Inspektorat Pracy. Wyłoniono laureatów konkursów „Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej”, „Buduj bezpiecznie” i najaktywniejszych społecznych inspektorów pracy. Za podjęte działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa pracy, przedsiębiorcom – laureatom programu prewencyjnego wręczono Dyplomy Państwowej Inspekcji Pracy.

Przybyłych laureatów i gości powitał Jerzy Łaboński, Okręgowy Inspektor Pracy. W otwarciu spotkania, obok Inspektora uczestniczyli także: Henryk Maciej Woźniak, Marszałek Lubuskiego Sejmiku Gospodarczego, Prezes Lubuskiej Organizacji Pracodawców i Bogusław Motowidełko, Członek Rady Ochrony Pracy, Przewodniczący ZR NSZZ Solidarność w Zielonej Górze.

Następnie wręczono statuetki i dyplomy laureatom i wyróżnionym w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”. Rozstrzygnięcia Komisji konkursowej przedstawił Sławomir Nowak, p.o. nadinspektor pracy:

Laureaci na szczeblu Okręgu/ wojewódzkim:

  • W kategorii I, zakładów małych zatrudniających do 50 pracowników:
    I miejsce – „GOBIT” Violetta Panasiuk-Strzyżewska, Gorzów Wlkp.
    II miejsce – „BUDMAX” Sp. z o.o., Gorzów Wlkp.,
  • W kategorii II, zakładów zatrudniających od 51 do 250 pracowników:
    I miejsce – „HOLDING - ZREMB Gorzów” S.A. Oddział „OCYNKOWNIA DREZDENKO”, Drezdenko,
  • W kategorii III, zakładów zatrudniających powyżej 250 pracowników:
    I miejsce – „I.M.C. Engineering Poland” Sp. z o.o., Gorzów Wlkp.

Wyróżnienia:

  1. Odrzańska Spółdzielnia Socjalna w Krośnie Odrzańskim, Krosno Odrz.;
  2. „SINOHYDRO CORPORATION Limited” Oddział w Polsce, Nowa Sól;
  3. „FEDEX EXPRESS POLAND” Sp. z o.o. Oddział Zielona Góra, Zielona Góra;
  4. Przedsiębiorstwo Drogowe KONTRAKT Sp. z o.o., Krosno Odrz.

 

Konkurs na najaktywniejszego społecznego inspektora pracy:

Laureaci etapu regionalnego:

  • I miejsce: Piotr Szarłata, zakładowy społeczny inspektor pracy w IKEA INDUSTRY Oddział Fabryki West, Chlastawa 17, Zbąszynek,
  • II miejsce Henryk Piotr Zborowski, zakładowy społeczny inspektor pracy w PKP CARGOTABOR Sp. z o.o., Zakład Napraw Taboru w Czerwieńsku,
  • III miejsce: Bernard Szyrwiński, zakładowy społeczny inspektor pracy
    w Holzverpackung Hüfingen Sp. z o.o., Dobiegniew.

Wyróżnienie w etapie regionalnym konkursu: Tomasz Borowski zakładowy społeczny inspektor pracy w Rockwool Polska Sp. z o.o. w Cigacicach.

Piotr Szarłata, laureat I miejsca w rozstrzygnięciu wojewódzkim, otrzymał wyróżnienie w krajowym etapie konkursu.

 

Konkurs „Buduj bezpiecznie”:

  • I miejsce – BUDIMEX SA, ul. Siedmiogrodzka 9, Warszawa – budowa parkingu wielopoziomowego w Zielonej Górze,
  • II miejsce – GOLDBECK Sp. z o.o., ul. Towarowa 20, Komorniki – budowa Panattoni Neon Iłowa,
  • III miejsce – PPUH DREW-PLAST Dariusz Mazowiecki, Różanki ul. Gorzowska 7, Kłodawa – rozbudowa budynków dydaktycznych i infrastruktury technicznej w Gorzowie Wielkopolskim.

Wyróżnienia:

  • Wodpol Sp. z o.o., ul. Ks. Stanisława Słonki 24, Żywiec – budowa budynku TVP w Gorzowie Wielkopolskim,
  • M&J INVEST Sp. z o.o., al. Wojska Polskiego 41, Żary – budowa budynku handlowo-biurowo-magazynowego wraz z infrastrukturą dla POL-PLUS w Zielonej Górze,
  • EXALO DRILLING S.A. Oddział „Diament” w Zielonej Górze, ul. Naftowa 3a, Zielona Góra – rozbudowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Zielonej Górze o budynek edukacji artystycznej, salę kameralną i koncertową,
  • Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Sp. z o.o., ul. Botaniczna 75, Zielona Góra – budowa 4 budynków mieszkalnych wielorodzinnych D1,D2, D3,D4 w Zielonej Górze przy ul Łężyca Geologów.

 

Zdobywcy „Dyplomu Państwowej Inspekcji Pracy”:

  1. WIGA-EXPERT  Sp. z o. o., Grabik 91C,  Żary;
  2. Zakład Remontowo-Budowlany GORBACZ Marzena Gorbacz, ul. Zimna 5b, Zielona Góra;
  3. IZOBUD Roboty Instalatorskie i Budowlane Jerzy Świderski, ul. Dąbrowskiego 46, Zielona Góra;
  4. Niepubliczne Przedszkole Dobra Wróżka Brodzikowscy Sp. J., ul. M. Konopnickiej 5, Sulechów;
  5. MODERN-ALU Sp. z o. o, Grabik 91c, Żary;
  6. Usługi Leśne Patryk Staszak, ul. Poznańska 21/6, Dobiegniew;
  7. Zakład Tapicerski Zatorski Dariusz, ul. Podgórna 13, Drezdenko;
  8. EDF EN Polska Sp. z o.o., ul. Kosynierów Gdyńskich 50, Gorzów Wlkp.;
  9. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Budo-Montaż, Paweł Biedrzycki, OSKIOP Biedrzyccy Paweł Biedrzycki,  ul. Koszalińska 49, Gorzów Wlkp.;
  10. Apteka Pszczewska Jan Mariański, Plac Zamielno 4, Pszczew;
  11. Mechanika-Wulkanizacja Edyta Rzemieniecka, ul. Mieszka I-go 39, Gorzów Wlkp.;
  12. Mega KORBUS Korbus Alicja Małgorzata, ul. Kupiecka 3,Ośno Lubuskie;
  13. BUD-TRANS S.C. Marek Długosz, Mirosław Dolny, ul. Kręta 1, Gorzów Wlkp.;
  14. Marzena Wierzbicka Mechanika Pojazdowa Pomoc drogowa Stacja Obsługi Pojazdów Marzena Wierzbicka Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów FSD/001/P ABT, ul. Mickiewicza 5, Dobiegniew;
  15. EURO-BROKER Pralnia Frania, ul. Komisji Edukacji Narodowej 6, Gorzów Wlkp.

 

W drugiej części spotkania wręczono Nagrody „Laur bezpieczeństwa”, przyznawane przez Lubuski Oddział Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP za aktywną działalność w organizowaniu bezpiecznych i higienicznych miejsc pracy. Kapituła Nagrody powołana przez Zarząd Oddziału OSPSBHP w Zielonej Górze przyznała Medale Nagrody dla przedsiębiorców:

  • SINHYDRO CORPORATION Limited Oddział w Polsce, Nowa Sól;
  • PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWE „KONTRAKT” Sp. z o.o., Krosno Odrzańskie.

Za całokształt wieloletniej działalności zawodowej w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy Medal Nagrody otrzymał Jan Łuczak.

Za bezpieczne i przyjazne pracownikom miejsca pracy Kapituła przyznała Statuetki Nagrody:

  • „SPAWREM” Sławomir Domagała S.K., Stare Kramsko;
  • MAZEL S.A. w Nowej Soli.

Specjalne wyróżnienie Okręgowego Inspektora Pracy w Zielonej Górze otrzymał Julian Kozłowski za wieloletnie propagowanie tematyki bezpieczeństwa wśród młodzieży.

 

Wręczenie statuetek i dyplomów uświetnił występ muzyczny uczniów Państwowej szkoły Muzycznej I i II st. w Zielonej Górze.

W uroczystości wzięło udział liczne grono pracodawców, społeczni inspektorzy pracy i zaproszeni goście: Karol Zieleński – Dyrektor Gabinetu Wojewody Lubuskiego, Katarzyna Halasz – Zastępca Dyrektora Departamentu Organizacyjno-Prawnego Urzędu Marszałkowskiego, Henryk Maciej Woźniak – Marszałek Lubuskiego Sejmiku Gospodarczego, Prezes Lubuskiej Organizacji Pracodawców, Joanna Zielińska – Dyrektor Biura Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej, Robert Paluch – Prezes Związku Pracodawców „Przedsiębiorczość”, Bogusław Motowidełko Członek Rady Ochrony Pracy, Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ Solidarność w Zielonej Górze, Waldemar Rusakiewicz – Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w Gorzowie Wlkp., Ksawery Topczewski - Zastępca Przewodniczącej Zarządu Wojewódzkiego Forum Związków Zawodowych, Robert Lacroix – Lubuski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego, Zenon Bambrowicz – Prezes Lubuskiej Izby Budownictwa, Tadeusz Glapa – Przewodniczący Lubuskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, Prof. dr hab. inż. Edward Kowal z Instytutu Inżynierii Mechanicznej / Katedry Bezpieczeństwa Pracy i Ergonomii Uniwersytetu Zielonogórskiego, Prof. dr hab. Bogusław Pietrulewicz z Instytutu Inżynierii Materiałowej i Biomedycznej/ Katedry Inżynierii Bezpieczeństwa i Środowiska UZ, Dr Bożenna Telec – Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Zielonej Górze, Bożena Ronowicz Dyrektor Oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Zielonej Górze, Honorata Górna – Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Zielonej Górze, St. bryg. Lesław Gliński – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp., Jan Kotowski – Prezes Oddziału Lubuskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP, Jacek Zatorski - Dyrektor Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Zielonej Górze, Marek Bożek – Zastępca Dyrektora ZUS w Gorzowie Wlkp., Sławomir Wiśniewski – przedstawiciel Urząd Dozoru Technicznego w Gorzowie Wlkp., Jan Głośnicki – reprezentujący UDT Biuro w Zielonej Górze.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem mediów.



GIP Przejdź do GIP Porady prawne